Morska biološka postaja

Morska biološka postaja je pomembna raziskovalna ustanova, ki preučuje morje. Ustanovljena je bila leta 1969 v okviru Inštituta za biologijo Univerze v Ljubljani.

Poleg temeljnih raziskav daje velik poudarek aplikativnim raziskavam in presojam vplivov na morsko okolje. V zadnjih letih namenja veliko pozornost tudi naravovarstenim študijam. V njenem okviru je bil leta 1995 ustanovljen Instrumentalni center Morska postaja Piran, katerega namen je posredovanje znanja in raziskovalne opreme uporabnikom.

Njegov najpomembnejši dosežek je postavitev Obalne oceanografske postaje na piranski Punti. Danes se Morska biološka postaja uvršča med pomembnejše morske centre na območju Sredozemlja. Vključena je v mrežo evropskih ustanov za

raziskave morja, je središčno mesto za regionalni program Združenih narodov za Sredozemlje in nosilka sodelovanja Slovenije v mednarodni oceanografski komisiji. Uspelo ji je vzpostaviti aktivno mednarodno sodelovanje v okviru delovne skupnosti Alpe – Jadran in v bilateralnih programih s Francijo, Veliko Britanijo, ZDA ter sosednjima državama Hrvaško in Italijo. Za organizirane skupine je po dogovoru mogoč ogled s strokovnim vodenjem, na voljo pa je tudi dormitorium s 25 ležišči in učilnico.

Na Morski biološki postaji združujejo raziskovalno delo in aplikativne rešitve z namenom večjega razumevanje morskega ekosistema.

Vir:
http://www.portoroz.si/si/dozivetja/naravne-znamenitosti/1802
http://www.nib.si/mbp/sl/about-us

Podrobnosti poti:

No. of Adults ():
No. of Childrens ():
No. of Senior Citizens ():

Ponastavi

Podrobnosti poti:

No. of Adults ():
No. of Childrens ():
No. of Senior Citizens ():

Google zemljevid

Cena celotne poti:

Skupna razdalja:

Podpirajo nas